Třetí číslo Světa Dharmy už je tady!

15.12.2022

Blíží se Vánoce, a to je ten pravý čas na zklidnění a zpomalení s podzimním číslem našeho časopisu. Čeká na Vás třicet šest stránek zajímavostí ze světa současného buddhismu a kolem něj.


V Editorialu Pomalé čtení za to stojí Max Ščur už tradičně vyzývá čtenáře k podpoře našeho projektu: tentokrát nejde jen o předplatné, ale i o novou crowdfundingovou kampaň, kterou právě spouštíme na Donio.cz!


V Aktualitách se ohlédneme za letním seminářem Potulné univerzity přírody, očima českého Íránce se podíváme na nejnovější události v jeho vlasti a zprostředkovaně se zúčastníme ekumenické meditace na letošním Klimakempu.


Ve Speciálu rozebereme fenomén buddhistického ekologického aktivismu na Západě a dozvíme se o pomoci, kterou česká nadace Namasté Nepál poskytuje dětem z chudých nepálských rodin.


Ekodharma přináší velkou premiéru: exkluzivní ochutnávku z chystané knihy našich přátel Adama Borziče a Magdalény Šipky o zelené spiritualitě.


Neméně exkluzivní rozhovor s autorkou knihy Stvořeni pro tyto časy (Alferia, 2022) Kairou Jewel Lingo potěší všechny, kteří vnímají buddhismus jako praktický návod na zdokonalení sebe a zmírnění utrpení ve světě. Totéž platí i o rozhovoru s Leou Willer v rubrice Péče o sebe a s Martinem Hynkem v rubrice Podporují nás.


V rubrice Publikace vám nabízíme druhou kapitolu naprosto úžasné knihy barmského mnicha Sayadaw U Tejaniya Zvídavá bdělost (DharmaGaia, 2022). Ondřej Sýkora se v rubrice Souvislosti zamýšlí nad stále aktuálním poselstvím románu Hermanna Hesseho Siddhártha, od jehož vydání letos uplynulo 100 let.


V rubrice Recenze najdete mimo jiné pozvánku na stále pokračující výstavu japonských zenových obrazů Zenga. Na závěr vám přineseme tipy našich spřátelených nakladatelství Alferia a DharmaGaia na knižní vánoční dárky.


Třetí číslo Světa Dharmy vyzdobil svými grafikami z 80. let významný český výtvarník Vladimír Kokolia.


Jak toto nové číslo Světa Dharmy seženete? Nabízíme Vám několik možností.


Volný a internetový prodej. Náš časopis již v nejbližší době seženete v následujících knihkupectvích a e-shopech:

Dobrá Trafika (Praha)

Hledající (Praha)

Rekomando - Polí5 (Praha)

Božská lahvice (Praha)

Skleněná louka (Brno)

Most pro Tibet (Ostrava)

Namasté Nepál (Brno, Olomouc, Pardubice, Chrudim, Louny)

Kosmas.cz (celá ČR)

(seznam se bude průběžně doplňovat)

Na Vaše přání Vám zašleme časopis poštou, cena je 150 Kč + poštovné a balné (po České republice). Pošlete nám na účet 308347692/0300 částku 195 Kč (10 euro pro Slovensko, navyšujeme částku kvůli zdražení služeb České pošty, IBAN: CZ47 0300 0000 0003 0834 7692) s poznámkou "3. číslo, jméno a příjmení" a na mail distribuce@svetdharmy.cz pošlete svou poštovní adresu.

Osobní odběr na Praze 5 Malá Strana. Napište nám na info@svetdharmy.cz a domluvíme se na setkání, u kterého Vám časopis předáme. Cena je stejná jako ve volném prodeji, 150 Kč, platba je možná pouze v hotovosti.

Pokud si chcete 3. číslo přečíst v elektronické podobě, napište nám na support@svetdharmy.cz.

K nahlédnutí bude nové číslo v buddhistickém centru Lotus (Dlouhá 2, Praha 1), v Tibet Open House (Školská 28, Praha 1) a v centru Shambhala (Varšavská 13, Praha 2).

Nejlepším způsobem, jak sehnat následující čísla našeho časopisu, je předplatit si je. Cena časopisu pro předplatitele je výhodnější než ve volném prodeji. Na základě předplatného také získáte přístup ke všem předchozím číslům časopisu ve formátu PDF na našich stránkách.


Informace pro předplatitele:


Milí přátelé, předvánoční období bývá náročné na práci České pošty, která Vám náš časopis doručuje. Může se stát, že Váš výtisk k Vám tentokrát dorazí s určitým zpožděním.


Kdyby Vám pošta nedoručila výtisk časopisu Svět Dharmy do dne 19. 12., zkuste prosím dojít na svou poštovní pobočku a zeptat se na časopis tam.


Kdyby tam Váš výtisk neměli, napište nám to prosím co nejdřív na e-mailovou adresu distribuce@svetdharmy.cz.


Děkujeme za pochopení a přejeme Vám šťastné a klidné Vánoce!


Váš Svět Dharmy

Chtěl/a byste časopis Svět Dharmy prodávat ve svém knihkupectví (čajovně, kavárně, bylinkářství, galerii, jógovém centru atd.)? Napište nám!

distribuce@svetdharmy.cz