Podporují nás: mistr dharmy Jiří Hazlbauer

04.02.2023

Zenová škola Kwan Um Zen od začátku drží našemu časopisu palce a pomáhá nám, čím a jak může, za což jsme neskonale vděční. I letos jsme do odměn našeho projektu zařadili víkendový pobyt v zenovém centru ve Vrážném, které vede mistr dharmy Jiří Hazlbauer, JDPSN.


Zeptali jsme se Jirky, v čem považuje náš projekt za přínosný, a odpověděl takto:


"Protože sdílení se na duchovní cestě je důležité. Je důležité, abychom měli prostor, kde se něco takového může dít. Časopis je něco, co k tomu může přispět, kde můžeme vidět, jak fungují ostatní, můžeme se jimi inspirovat, můžeme inspirovat jiné. Cesta Dharmy je široká a nekonečná, někdy jednoduchá a krásná, někdy náročná a složitá a vše mezi tím. Pomáhat si a sdílet se na ní je esenciální částí Buddhova učení."


Měl by tedy náš časopis pokračovat dál, nebo to máme lidově řečeno "zabalit" hned na začátku cesty?


"Rozhodně doufám, že Svět Dharmy pokračovat bude. Myslím si, že takový časopis má místo ve společnosti a je ho v téhle době zapotřebí. Osobně bych byl rád, kdyby se jeho obsah posunul trošičku víc ve směru například Lion's Roar, což je renomovaný buddhistický časopis v Americe. Graficky tam už Svět Dharmy je, kvalitou náplně svým způsobem také. Pokud mám vyjádřit své přání, uvítal bych, kdyby v následujících číslech bylo víc původních rozhovorů s rozeznanými učiteli. Což je určitě možné, jste přece jenom teprve na začátku."


Souhlasíme a už se těšíme na to, že budeme moci Jirkovi jeho přání splnit - pracujeme na tom! Mimo jiné s ním připravujeme velký rozhovor do jednoho z letošních čísel Světa Dharmy.


V tuto chvíli je ovšem zcela na vás, zda bude Svět Dharmy vycházet na papíře i v tomto roce. K tomu potřebujeme vybrat v crowdfundingové kampani minimálně sto tisíc korun.


Pojďme do toho spolu! Každý příspěvek pomůže... Děkujeme za podporu!


Foto: Český rozhlas, autor foto: Věra Luptáková