Novinky

I přes léto jsme se starali o to, abyste měli co číst na podzim: připravili jsme pro Vás druhé číslo našeho časopisu, tentokrát dokonce o čtyři stránky delší než to první. Na co se v něm můžete těšit?

I letos bude festival Prague Pride zahájen ekumenickou bohoslužbou, a to v neděli 7. srpna v 19:30 v kostele svatého Martina ve zdi na pražském Starém Městě. Kromě toho jako vždy bude mít po celou dobu festivalu svůj stánek na Střeleckém ostrově ekumenické společenství Logos, které LGBTQ+ křesťany a jejich přátele sdružuje už přes třicet let.

Jedním z prvních globálních dopadů války Ruska proti Ukrajině je současná ekonomická krize na Srí Lance. Vzhledem k řadě chybných rozhodnutí předchozí vlády se tato buddhistická země dostala do velkých potíží, především dluhů. Česká mniška ctihodná bhikkhuní Visuddhi se angažuje pro Srí Lanku už řadu let, i tentokrát se tam vypravila, aby...

Ve dnech 21. až 24. července poprvé navštívil Prahu významný tibetský učitel, autor řady světových bestsellerů a jeden z nejšťastnějších lidí na planetě Yongey Mingyur Rinpočhe. Svět Dharmy u toho samozřejmě nemohl chybět! Na rozhovor s Rinpočhem se můžete těšit ve druhém čísle časopisu.

Jsme na českém trhu periodik úplní nováčci, ale věříme, že se nám postupně povede vybudovat svou čtenářskou obec, do které už dnes patříte i Vy! Naším cílem je, abyste neměl/a žádný problém náš časopis kdykoli sehnat.

Oslovili jsme většinu českých (i několik slovenských) sangh s prosbou, aby nám poslali informace o svých chystaných letních programech. Publikujeme seznam buddhistických událostí, na které se můžete v nejbližších měsících těšit.

Co jsme slíbili naším přispěvatelům na Donio.cz, to jsme dodrželi: 31. května dorazilo z tiskárny do redakce 500 výtisků prvního čísla našeho časopisu! Hurá! Povedlo se nám připravit a vydat první číslo časopisu pouhé dva měsíce po skončení crowdfundingové kampaně!

Staňte se našimi čtenáři