Podporují nás: písničkář Tomáš Klus

25.01.2023

Známý hudebník, herec a praktikující buddhista Tomáš Klus fandí časopisu Svět Dharmy už od začátku, což je pro nás velkou ctí a zdrojem nekonečné radosti.

"Já bych chtěl především poděkovat za to, že časopis vznikl, protože si myslím, že to je nesmírně prospěšná záležitost. Když jsem se vloni dozvěděl o crowdfundingové kampani Světa Dharmy, hned to na mě zapůsobilo a rozšířil jsem tu zprávu mezi svými přáteli v rámci naší maličké sanghy. Proč jsem se rozhodl časopis podpořit? Tak to je jasné: člověk nemůže udělat v životě moc lepších věcí než šířit Dharmu."

A co se Tomášovi v předchozích číslech obzvlášť líbilo?

"Díky prvnímu číslu Světa Dharmy jsem pro sebe objevil osobnost Thich Nhat Hanha. Praktikuji tibetský mahájánový buddhismus a bylo to pro mě osvěžující, dozvědět se něco o angažovaném buddhismu. Je to jedna z mých věčných otázek, zda jsou buddhismus a aktivismus slučitelné. Má se prosazovat něco, co může být pro druhého nepříjemné - i když to ten druhý nemyslí s dalšími lidmi dobře? Také to řeším v rámci vlastních společenských i politických aktivit. Proto pro mě bylo seznámení se s Thich Nhat Hanhovým dílem velice přínosné."

Pokud byste si rozhovor s Tomášem Klusem rádi přečetli celý, podpořte nás i vy! A jako odměnu si můžete vybrat Tomášovo cédéčko s autogramem.

Foto: Martin Kubica, 2021, zdroj: www.tomasklus.cz