Začíná nová crowdfundingová kampaň Světa Dharmy!

19.12.2022

Je to tady! Spustili jsme novou crowdfundingovou kampaň na Donio.cz, abychom získali finance na další ročník našeho časopisu. Budeme pokračovat? Je to na Vás!


Milí přátelé, už je to skoro rok, co jsme se na Vás poprvé obrátili s prosbou, abyste podpořili náš záměr vydávat časopis Svět Dharmy - buddhismus a současnost.

Během loňské crowdfundingové kampaně jsme od Vás dostali krásných 138 tisíc 629 korun na rozjezd časopisu. Vaše štědrost nás přesvědčila, že vydávat v České republice magazín o současném buddhismu má smysl. Z vybraných peněz jsme zprovoznili webové stránky svetdharmy.cz a s kolektivem autorů vydali na konci května první číslo časopisu.

Díky Vašim darům a příspěvkům více než stovky stávajících předplatitelů se nám do konce roku povedlo vydat další dvě čísla Světa Dharmy. Přečetli jste si v nich ukázky z českých i zahraničních publikací, exkluzivní rozhovory se světovými buddhistickými osobnostmi, recenze na nejnovější knihy o buddhismu. Kromě buddhistických témat jsme se věnovali palčivým otázkám současnosti, jako jsou klimatická krize nebo válka na Ukrajině.

Teď se na Vás znovu obracíme s žádostí o podporu, abychom mohli vycházet dál.

Podle sčítání lidu z roku 2021 se k buddhismu v České republice hlásí zhruba 5500 lidí. Kdyby si pětina z nich pro náš časopis našla 500 korun ročně, byli bychom naprosto soběstační - měli bychom dostatek peněz na vydání čtyř čísel za rok.

Zatím tomu tak bohužel není: z předplatného a z prodeje výtisků dokážeme v tuto chvíli pokrýt jen čtvrtinu ročních výdajů.

A tak jsme právě spustili novou crowdfundingovou kampaň na Donio.cz, abychom získali finance na další ročník Světa Dharmy. Podívejte se, jaké zajímavé odměny jsme pro Vás přichystali.

V případě, že se nám podaří vybrat požadovanou částku, v což pevně doufáme, čekají na Vás nová čísla Světa Dharmy, plná skvělých textů domácích i zahraničních autorů. Jeff Oliver, Jiří Hazlbauer, Cortland Dahl, Tomáš Klus a další protagonisté připravovaných materiálů už se těší na to, až se s Vámi na stránkách Světa Dharmy v příštím roce setkají.

Věříme, že nás podpoříte a že společně to znovu dokážeme. Pomůžete nám nejen tím, že nám přispějete, ale také tím, že budete informaci o naší crowdfundingové kampani sdílet jak veřejně na sociálních sítích (případně ve vašich newsletterech), tak soukromě mezi svými přáteli.

Přejeme Vám šťastné a veselé Vánoce a všechno dobré do nového roku. Děkujeme za podporu!


Max Ščur

šéfredaktor časopisu Svět Dharmy